Auto roku 2020 startuje!

Opět se dává do pohybu prestižní novinářská anketa Auto roku, která v letošním roce přináší hned několik zajímavých novinek.

Jako tradičně, i tentokrát, sdružení automobilových dovozců SDA společně s kluby Motoristických novinářů a publicistů vyhlašuje další ročník ankety Auto roku 2020, ve které více než 30 renomovaných motoristických novinářů vybírá nejlepší automobilovou novinku pro následující rok.

Základní koncept ankety zůstane zachován, kdy budou mít novináři k dispozici více než 20 automobilových novinek, které se v letošním roce dostanou do prodeje a budou k dispozici na první kolo testování. Z nich posléze vyberou finálovou pětici a tu si na jednom místě a v jeden moment opět budou moci otestovat. Na začátku ledna pak dojde ke slavnostnímu vyhlášení, kde bude zvolen absolutní vítěz, který se celý rok 2020 bude moci prezentovat titulem Auto roku. V tuto chvíli je na seznamu nominovaných aut téměř třicet novinek, ale tento seznam ještě dozná drobných změn. Porota by měla znovu čítat 35 vybraných motoristických novinářů – zastupujících Klub Motoristických novinářů, Klub Motoristických publicistů a také část z nich, kteří jsou klubově nezařazení.

Největší letošní novinkou je první kolo testovacích jízd, které je naplánováno na dva dny. Motorističtí novináři tak budou mít více času a prostoru na to, aby největší letošní automobilové novinky řádně otestovali. Další změnou je místo slavnostního vyhlášení. Z hotelu Grandior se finální vyhlášení přesune do nového multifunkčního centra Cubex Centrum Praha, které je představitelem moderních digitálních technologií.

Nesmíme zapomenout ani na přidružené ankety Auto roku, tedy Zelené auto roku a technická inovace, kterou volí motorističtí novináři. Chybět nebude také velmi oblíbená anketa veřejnosti. V letošním roce bude rozšířená o nové kategorie. Kromě malých a velkých aut, malých a velkých SUV, by měla veřejnost rozhodovat o vítězi mezi sportovními auty či pickupy. Všichni, kteří zvolí své oblíbené automobily na stránkách autoroku.info, budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny, z nichž tou největší bude zapůjčení Auta roku 2020 na celý rok.

Partnery ankety Auto roku jsou: Seznam.cz – hlavní mediální partner, SDA – Svaz dovozců automobilů, Alcar, Rymax, Vincario, O-Run, Cubex Centrum Praha a Race Day.

Nominované vozy jsou: Audi E-Tron, BMW řada “3”, Citroën C5 Aircross, DS 3 Crossback, Honda CR-V hybrid, Hyundai i30 N Fastback, Kia XCeed, Lexus ES, Lexus UX, Mazda CX 30, Mitsubishi Outlander PHEV, Mitsubishi ASX, Mitsubishi L 200, Opel Corsa, Opel Zafira Life, Peugeot 208, Peugeot 508 SW, Renault Clio, Renault Captur, Seat Tarraco, Subaru Forester e-Boxer, Suzuki Jimny, Škoda Kamiq, Toyota Corrola, Toyota RAV-4, Volkswagen T-Cross