Kompletní výsledky ankety Auto roku 2020

Zajímá vás, jak se hodnotí v anketě Auto roku? Přinášíme detailní přehled hlasování porotců v jednotlivých kolech ankety. Samozřejmě včetně finále.

V prvním kole měli porotci dva dny na důkladné otestování všech automobilových novinek. Každý z porotců musel vybrat 5 vozů. Bez rozdílu pořadí, bez hodnocení kategorií. Prostě zvolil 5 vozů, které si dle jeho názoru zaslouží být ve finále. Jednotlivé hlasy jsou následně sečteny, což určí pořadí nominovaných vozů. V případě bodové rovnosti se seznam finalistů rozšíří. Přesně tak tomu bylo v letošním ročníku ankety. No a jak to dopadlo nám ukazuje tabulka níže.

 

Nyní už přikročíme k druhému kolu. Do toho postoupila šestice vozů. Konkrétně Škoda Kamiq, Mazda CX-30, Peugeot 208, BMW řady 3, Kia XCeed a Suzuki Jimny. Seřazeni podle počtu obdržených hlasů od poroty v prvním kole.

Ve druhém kole musí každý porotce hlasovat v jednotlivých kritériích. V těch musí rozdělit určitý počet bodů a zároveň je stanoven maximální limit bodů na vozidlo. Kritéria jsou následující: jízda, užitná hodnota, ekonomika, technologie, design. Níže naleznete souhrn za jednotlivá kritéria od všech porotců.

Kompletní výsledky hlasování jednotlivými porotci jsou ke stažení níže. Porotci jsou v přehledu anonymizováni a jejich jméno je nahrazeno číslem.

Přehled hlasování jednotlivých porotců