Anketa Auto roku 2024 v České republice zná svou porotu

Přípravy na nový ročník ankety Auto roku 2024 nabírají na obrátkách. Vyhlašovatel ankety, Svaz dovozců automobilů, ve spolupráci s kluby novinářů nominoval odbornou porotu a pracovní skupiny utvářejí podobu ankety pro letošní rok.

SDA ve spolupráci s kluby novinářů oslovilo nominované novináře a následně vznikla odborná porota čítající 20 členů zastupujících 18 různých médií. Zkušení novináři nominovaní do poroty tak reprezentují široké spektrum čtenářů a diváků, mezi porotci jsou i dvě ženy, zástupce média specializovaného na elektromobilitu a vůbec poprvé se mezi porotci objevuje i reprezentant tzv. youtuberů a influencerů.

Zároveň se vznikem odborné poroty začínají pracovní skupiny dotvářet konečnou podobu ankety, včetně termínů jednotlivých fází. K slavnostnímu vyhlášení vítěze – Auta roku 2024 v ČR dojde pravděpodobně začátkem příštího roku. Připomeňme, že úřadujícím vítězem je Honda Civic e:HEV.

Porota ankety Auto roku 2024 v České republice

Běhal Ondřej (Autosalon.tv), Borský Michal (CNN Prima News), Busta Michal (Business Car), Dittrich Lukáš (Autosalon.tv), Kvášová Sabina (Žena v autě), Hanke Petr (Automobil Revue), Hyan Tomáš (TH Auto), Káňa Leoš (Svět motorů), Kolman Stanislav (Garáž.cz), Lažanský Milan (Novinky.cz), Majurník Jan (Garáž.cz), Mička Jan (Autorevue.cz), Müller Martin (MM Automotive), Pecák Radek (Deník.cz), Rejlek Jakub (Faster), Rybecký Vladimír (Autoweek), Holeček Petr (Metro/idnes.cz), Šidlák Martin (Flotila), Srpová Eva (Hospodářské noviny), Tomíšek Marek (fdrive.cz)